Initiation 6: Return & Initiation 7: Masks

V další části tohoto průchodu hrou Alan Wake 2 se zaměříme na Alanovu stranu příběhu. Těchto několik následujících kapitol je sice poměrně krátkých, ale právě ony vedou k další kapitole, která se podobá jak kapitole Initiation 2: Casey, tak kapitole Initiation 5: Room 665. Hráči Alana Wakea 2 sice budou procházet některými známými oblastmi, ale nebude trvat dlouho a ocitnou se v nových a nebezpečných oblastech v rámci Temného místa.

Search the Apartment

Na začátku této kapitoly se vydejte k Parlamentní věži. Vejděte dovnitř a vstupte do výtahu. Výtah opět odveze hráče zpět do domu Alice a Alana v New Yorku, nebo alespoň do jeho zobrazení na Temném místě. Projděte dveřmi v levé zadní části místnosti a zamiřte do kuchyně. Projděte do obývacího pokoje a najděte televizi s Alicí.

Postupuj podle exponátu a najdeš další video s Alicí. Opusťte tuto místnost a vydejte se do chodby, kde najdete další video s Alicí. Ta vede do místnosti s devíti televizory, na kterých hraje stejná nahrávka Alice. Po skončení nahrávky mohou hráči interagovat s televizory, čímž se spustí hraná scéna, která ukončí tuto kapitolu a začne Iniciace 7: Masky.

Interact With the TV

Stejně jako v mnoha předchozích Alanových kapitolách je prvním krokem této kapitoly interakce s televizí a rozhovor s panem Dveřmi. Po skončení hrané scény jděte směrem k nápisu exit. Tentokrát se hráči nebudou muset starat o odemykání dveří pomocí kódu. Běžte k Ahtimu, promluvte si s ním a poté projděte dveřmi napravo od něj. Zkratka do sklepa je konečně otevřená a hráči tam budou muset znovu sejít, aby našli obrázky, které jsou v krabici od bot.

Vejděte do sklepa a vyjděte na balkon. Použijte andělskou lampu a poté místnost opusťte. Cesta, která vede dolů, je nyní otevřená. Až sejdete dolů, znovu použijte Andělskou lampu a otevřete si cestu vpřed. Jděte na sever a použijte Andělskou lampu, aby se objevila krabice od bot.

Závěr

V krabici od bot seberte obrázky. Vraťte se nahoru a jděte do místnosti s televizí ze hry mise Initiation 1: Late Night. Použijte Andělskou lampu a aktivujte televizor. Tím ukončíte aktuální kapitolu a začnete další.