Initiation 2 – Casey

Teď, když už hráči Alana Wakea 2 po dokončení předchozí kapitoly znají základní mechanismy v Temném místě. Hráči se budou muset mít na pozoru, protože budou muset utíkat před stíny nebo se s nimi vypořádat, zatímco se budou snažit najít metro. Aby to bylo ještě komplikovanější, z některých stínů se stanou Taken a neexistuje žádné varování, kdy se tak může stát.

Většina hry v misi Initiation 2 – Casey se odehrává v tunelech metra a je velmi snadné se ztratit a nevědět, kam jít nebo co dělat dál. Zde je uvedeno, co hráče v této kapitole čeká.

Use Light to Get Inside Caldera St. Station

Po skončení scény hledejte mapu vlevo od telefonní budky. Hráči tak získají mapu oblasti, která jim usnadní nalezení stanice Caldera Street. Vydejte se na sever směrem k náměstí Caldera Street Plaza. Bohužel zde chybí vchod do metra. Hráči budou muset najít zdroj světla jako v předchozí kapitole.

Na západní straně Caldera Street Plaza hledejte neonový nápis Neighborhood Illumination. Vydejte se do uličky, na kterou ukazuje šipka, abyste spustili cutscénu. Po skončení cutscény jděte na konec uličky. Až Casey domluví, seberte baterku, která leží na zemi spolu se zbraní. Poté použijte Andělskou lampu a seberte nedaleké světlo.

Při návratu uličkou se k hráči přiblíží stínové postavy. Zaměřte na ně baterku, aby zmizely. Pokračujte dál, dokud nenarazíte na Takena. Zabijte ho a poté použijte svítilnu k odstranění tmy, která blokuje schody na konci uličky. Vraťte se ke vchodu do stanice Caldera Street. Pomocí andělské lampy otevřete schody, které vedou dolů do stanice metra.

Find Another Light

Cesta vpřed je bohužel zablokovaná. Hráči budou muset najít jiné světlo, aby se dostali dál do stanice metra. Než uděláte cokoli dalšího, vydejte se dolů směrem k ulici Draft Street a vyhledejte řadu telefonních budek.

Pomocí baterky hráči uvidí řadu šipek. Sleduj je a podívej se nahoru, kde uvidíš slova v kruhu na spodní straně mostu. Zaměř na ně baterku a získej Slovo moci. Slova moci lze použít k vylepšení různých schopností Alana, které mu usnadní přežití v Temném místě.

Chcete-li najít další zdroj světla, vezměte ten, který odhaluje vchod do metra, a přesuňte ho na sloup lampy, který je na rohu ulic Caldera Street a Draft Street. Ten odhalí schody, které vedou nahoru. Přejděte přes koleje a najděte žebřík. Nahoře na žebříku hledejte dveře, nad kterými svítí žluté světlo. Otevřete dveře a sejděte po schodech dolů, kde najdete dveře vedoucí ven. Nalevo budou otevřené dveře s místností, kde si hráči mohou ručně uložit.

Z místnosti pro ukládání jděte na jih směrem k lešení, kde najdete dveře a schody vedoucí nahoru. Ty vedou k jasnému zdroji světla, který lze sebrat pomocí andělské lampy. Vytáhnutím světla se auto změní na policejní vůz a spustí se sirény, což přitáhne spoustu nechtěné pozornosti. Rychle se otoč čelem ke kovové mříži a otevři dveře. Běžte ke světlu, seberte ho a pak znovu otevřete stanici metra.

Align the Echo By Approaching It From a Specific Angle

Sejděte dolů do stanice metra a druhým světlem odhalte bránu, která vede dál do stanice metra. Přistup k terminálu a vlož průkazku metra. Na druhé straně brány se nachází ozvěna, ke které se hráči dostanou, když se na ni budou dostatečně dlouho dívat ze specifického úhlu. K tomu budou hráči muset hledat bílé světlo a tmavé světlo vznášející se ve vzduchu. Když se na ně budou dívat pod určitým úhlem, obě světla se spojí a budou vypadat jako zatmění.

Explore the Station

Tato ozvěna poskytuje Alanovi dostatek informací, které může použít na Storyboardu, který funguje podobně jako Case Board v Sáze. Vložením informací se odblokovávají tunely a hráči se mohou dostat dál. V okolí budou na zemi krvavé stopy. Sledujte je hlouběji do tunelu. Stopy vedou ke dveřím a schodům, po kterých se jde dál.

Ty vedou do dalšího tunelu a v této oblasti se bude nacházet další místo, kde se hráči mohou uložit. Mimo místnost pro ukládání se nachází mapa metra. Použijte nedaleký vagón, abyste se dostali přes všechny trosky. Pokračujte po stopách krve. Pokračujte po stopě a dojděte do zavaleného tunelu. Vraťte se na Storyboard a otevřete si novou cestu vpřed. Dále vpředu bude světlo, kterým hráči mohou odstranit překážku, která blokuje cestu. Prohledejte oblast a najděte další ozvěnu a poté se vraťte na začátek zavaleného tunelu.

Vyměňte část s pohřešovaným agentem FBI za nově objevený Vražedný kult na Storyboardu, abyste změnili zavalený tunel. Vraťte se zpět ze zavaleného tunelu a vyhledejte schody, které vedou dolů do zatopené oblasti. Vložte sem světlo s Andělskou lampou, abyste si otevřeli cestu vpřed. V další oblasti hledejte dveře s graffiti nad nimi, na kterém je napsáno „Scratch“. Vyjděte po schodech nahoru a najdete záchranný bod a několik skříněk, které budou obsahovat užitečné zásoby, například baterie.

Search For the Cult

Vylezte po nedalekém žebříku a objevte vykolejený vlak. Vraťte se na Storyboard a otevřete novou cestu. Vejdi do této nové oblasti a vyhledej ozvěnu, abys získal příběhové vlákno o nositelích pochodní. Vložte vlákno příběhu o Nositelích pochodní do scény vykolejeného vlaku, abyste získali přístup ke zničenému vlaku. Projděte vlakem a poté projděte otevřenými dveřmi s nápisem exit.

Sejděte po nedalekém žebříku a po schodech dolů k dalším dveřím. Vydejte se po schodech dolů a dostanete se na další stanici s nedalekým ukládacím bodem. Poblíž je velká skupina stínů, takže se pohybujte opatrně.

Odstraněním světla před místem uložení odhalíte novou oblast. I v této místnosti seberte druhé světlo. Ve stanici Shrine Street je několik vagónů, do kterých můžete vstoupit. Na východním konci stanice Shrine Street Station se nachází scéna nazvaná End of the Line, kterou lze změnit pomocí příběhových vláken. Na scénu umístěte příběhové vlákno Vražedný kult. Je zde ozvěna, kterou mohou hráči použít, aby se dozvěděli nový dějový prvek o rituálu vyvolávání.

Toto nové příběhové vlákno použijte k proměně oblasti. Pomocí světla otevřete jeden z vagonů, ale dávejte pozor na stíny. Projděte vlakem, abyste získali přístup na druhou stranu, a pak se vydejte dveřmi na sever. V této malé postranní místnosti se bude nacházet Slovo moci, které si můžete spolu s ozvěnou vyzvednout. V další místnosti se podívejte po schodech, které vedou nahoru směrem k horní plošině.

Find the Murder Site

Nahoře na schodech je za branou Slovo moci. Nedaleko se nachází ruční ukládací bod, takže ho před pokračováním nezapomeňte použít. Další dveře v této oblasti vedou smyčkou zpět do hlavního tunelu. To se hráčům vyplatí, protože dalším krokem je cesta do Zavaleného tunelu. Jakmile se vrátíte do Zavaleného tunelu, otevřete příběhovou tabulku a umístěte na tuto scénu příběhové vlákno Vyvolávací rituál. Přibližte se ke Zřícenému tunelu, ale připravte se na to, že musíte udělat obrat o 180 stupňů.

Náhle se objeví Temná přítomnost. Běžte k vlaku, vstupte do něj a pak proveďte QTE, abyste otevřeli zablokované dveře. Běžte k místu uložení a zavřete dveře. Jakmile Alan okomentuje, že už Temnou přítomnost neslyší, bude možné bezpečně vyjít ven.

Hráči bohužel ještě nejsou z nejhoršího venku. Jakmile se hráči přiblíží k zavalenému tunelu, Temná přítomnost se vrátí. Proběhněte co nejrychleji nově otevřeným tunelem. Jakmile hráči vstoupí do úzkého prostoru, kde se musí plazit, jsou v bezpečí.

Na druhé straně tunelu se nachází strašidelné místo s neskutečně velkými sloupy a oltářem, na kterém je tělo Slavíka. Seberte srdce, které se nachází poblíž oltáře, čímž spustíte cutscénu. Nalevo od oltáře je ve zdi trhlina, kterou mohou hráči projít. V této oblasti aktivujte ozvěnu a poté projděte otevřenými dveřmi. Po této cestě se dostanete na stanici Caldera Street. Vydejte se směrem nahoru k východu zpět do ulic, ale nezapomeňte si na cestě ven posvítit.

Na druhé straně tunelu je strašidelné místo s neuvěřitelně velkými sloupy a oltářem, na kterém je tělo Slavíka. Seberte srdce, které je poblíž oltáře, a spustí se cutscéna. Nalevo od oltáře je ve zdi trhlina, kterou mohou hráči projít. V této oblasti aktivujte ozvěnu a poté projděte otevřenými dveřmi. Po této cestě se dostanete na stanici Caldera Street. Vydejte se směrem nahoru k východu zpět do ulic, ale nezapomeňte si na cestě ven posvítit.

Jděte směrem k parlamentní věži. Na jihozápadním okraji náměstí Parlamentní věže začne zvonit telefonní automat. Až ho zvednete, vraťte se ke vchodu do Parlamentní věže a vejděte dovnitř. Aktivujte ozvěnu a pokračujte dále do vchodu. Vejděte do výtahu, až se otevře, a aktivujte panel. Jakmile se dveře výtahu otevřou, začne další kapitola.

Where to Find Alice’s Memory Card

Po vstupu do bytu se začněte rozhlížet po Alici. V pravém zadním rohu místnosti jsou dveře. Prozkoumejte byt a podívejte se po kameře na stole v obývacím pokoji. Chybí v něm paměťová karta, kterou najdete na ostrůvku v kuchyni.

Vložte paměťovou kartu do fotoaparátu. Tím spustíte dlouhou hranou projekci, ve které Alice přemýšlí o době strávené s Alanem a o 13 letech mezi první a druhou hrou. Jakmile skončí, interagujte s promítacím plátnem, čímž spustíte další cutscénu.