Initiation 1 – Late Night

Po několika kapitolách hry Alan Wake 2 se hráči konečně mohou podívat na Alanovu stranu příběhu, který začíná kapitolou Initiation 1: Late Night.

V prvních hodinách hry Alan Wake 2 hráči začínají ovládat Sagu Anderson. S další kapitolou, Initiation 1: Late Night, hráči zažijí flashback a hrají za Alana Wakea. Tato další část hry se spíše než v Bright Falls odehrává v Alanově snaze uniknout z Temného místa pomocí jeho spisovatelských schopností, což bude působit mnohem jinak než v předchozí kapitole.

Během této další sady kapitol hry Alan Wake 2 se hráči seznámí s některými mechanikami, které jsou jedinečné pro Alanovu část kampaně. Zde je popis toho, co mohou hráči očekávat v misi Initiation 1: Late Night.

How to Find the Talk Show Door Code

Na začátku další kapitoly se hráči ujmou ovládání Alana Wakea. Přistupte k televizoru a interakcí s ním spusťte hranou scénu. Po skončení této mysl nahlodávající scény se otočte a jděte ke dveřím s nápisem exit nad nimi. Pokud se odtud hráči vydají doprava a dolů na konec chodby, narazí na dveře, které jsou zamčené a vyžadují kód.

Chcete-li kód najít, jděte do místnosti s kapelou a hledejte neonový nápis na zdi: „Soused bestie: 665“. Zadáním kódu 665 dveře odemknete a můžete pokračovat dál. Pokračujte v cestě dveřmi označenými nápisem exit. Vejděte do místnosti s nápisem „Skladiště“ a náhle se místnost změní. Jděte po cestě a přistupte ke dveřím, čímž spustíte cutscénu.

Examine the Typewriter

Ti, kdo hráli první díl Alana Wakea, možná poznají místnost, ve které se nacházejí po skončení cutscény. Ačkoli hlavním cílem je zde prozkoumat psací stroj a pokračovat v psaní, hráči si mohou v případě zájmu prohlédnout příběhovou tabuli na stěně. Až budete připraveni pokračovat, prozkoumejte psací stroj.

Leave the Talk Show Studio Again

Po další hrané scéně se hráči ocitnou na neosvětleném place talk show, v níž Alan hostoval. Vraťte se ke dveřím s nápisem exit a dejte se doprava. Kód dveří je tentokrát jiný. Neonový nápis v místnosti s kapelou bude blikat číslem 565. Vraťte se ke dveřím a zadejte tento kód, abyste mohli pokračovat. Pokračujte chodbou a opět vstupte do Skladiště.

Jděte po cestě kolem a dojděte ke dveřím z dřívějška. Tentokrát je však hráči budou moci otevřít a vstoupit do nové místnosti. Vyhledejte dveře, které vedou do kanceláře údržbáře, kde se setkáte s Ahtim, tajemným údržbářem z Kontroly. Dá hráčům klíč od suterénu a řekne jim, že je tam něco, co mohou použít.

Opusťte kancelář údržbáře a jděte doprava. Na chodbě je na stěně mapa, která hráčům umožní prohlédnout si plánek studia talk show. Poté, co mapu získáte, projděte dvojitými dveřmi. Použijte mapu k navigaci směrem ke dveřím, které vedou do suterénu. Pomocí klíče údržbáře odemkněte dveře a sejděte dolů.

Search the Basement

Až se dostanete do suterénu, jděte na sever směrem k dílně. Ve staré krabici od bot je lampa, kterou mohou hráči sebrat. Tato lampa se nazývá Andělská lampa a umožňuje hráčům vytáhnout světlo z jednoho zdroje a použít ho k vytvoření cesty.

Místnost se po odebrání světla změní. Zatímco dveře ven jsou zablokované, v tmavé verzi místnosti existuje nová cesta ven z dílny. Projděte tímto novým otvorem a vydejte se směrem k prádelně. Až budete vyzváni, použijte Andělskou lampu, abyste tuto místnost osvětlili a získali do ní přístup. Jakmile se ocitnete uvnitř této nové místnosti, použijte Andělskou lampu a vezměte si světlo zpět. Tím odhalíte dveře s nápisem exit nad nimi.

Vyjděte po schodech nahoru a vydejte se chodbou na sever. V malé místnosti bude televize, která se na vteřinu zapne a pak zase vypne. Použijte andělskou lampu, abyste spustili cutscénu, ve které Alan sleduje sám sebe a popisuje děsivou situaci, ve které se nachází.

Po skončení cutscény hráči uvidí krabici od bot na stoličce. Tuto krabici od bot lze použít k uložení předmětů, které Alan najde na Temném místě. Projděte dveřmi, které jsou nyní otevřené, a najdete schody. Po vyjití těchto schodů se hráči ocitnou před studiem. Vstupte do nedaleké telefonní budky a zvedněte telefon, čímž aktuální kapitolu ukončíte.