První dojmy – Max Payne 2

Po rekordně krátké době od vydání se nám do rukou dostal Max Payne 2, abychom vám mohli osvětlit naše první dojmy. Recenze přijde na řadu o něco později.

S Maxem začínáte hned první misi v nemocnici (postupně se ještě v první levelu dostanete také do skladiště, obytných budov, mezi činžáky budete dokonce lézt po římsách), kde se probouzí… Na začátku jsou vám představeny všechny nejdůležitější a hlavní postavy našeho příběhu. Jak Max, tak jeho nadřízení nebo jeho velká láska Mona Sax (dočkáte se i několika erotických scén, jedna přijde už hned na začátku)… Už v prvním levelu se můžete těšit také na psychoedelickou misi, která se Maxovi zdá a on jí prožívá ve snu. V další misi prvního levelu se například nebude střílet…

Zbraně z prvního dílu jsou zpět, takže se těšte na klasickou pistoli, kalašnikov, samopaly, dvě druhy brokovnic nebo sniperovku. Nechybějí ani staré známé molotovy koktejly nebo granáty.

Celý příběh je jako jednička vyprávěn retrospektivně, což dává hře ještě větší šmrnc. Co možná trochu zamrzí je grafika velmi podobná jedničce – na tomto poli se moc změn nekonalo. Co naopak potěší je vylepšení legendární bullet-time, fotorealistické obličeje postav, pravý New York (autoři z Rockstar Games si dokonce fotografovali ulice New Yorku, aby byl výsledek co možná nejautentičtější) atd.

Celkově tedy působí Max po pár hodinách hraní opravdu výborně a vám, kterým se ještě nedostal pod ruce, můžeme slíbit, že se máte na co těšit!

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments