Return 4: No Chance & Return 5: Old Gods

Každá kapitola hry Alan Wake 2 má z větší části stejný formát. Saga bude ve svých kapitolách často navštěvovat své místo mysli, aby přišla na nové stopy, které ji zavedou k Překryvu. Zatímco důvod se pokaždé mění, mechanika zůstává stejná. Jelikož je kapitola Return 4: No Chance velmi krátká, byla spojena s průchodem další kapitolou, Return 5: Old Gods. Tato další kapitola je dlouhá, ale zde je uvedeno, co mohou hráči hry Alan Wake 2 očekávat při postupu hrou.

Look For Casey

Po skončení scény se hráči ujmou ovládání Alana. Vydejte se ke dveřím a opusťte místnost. Cesta ven z budovy je zablokovaná, takže pokračujte po stopách krve. Ta vede ven do zadní části budovy, kde hráči mohou sebrat brokovnici a baterku.

Cestu vpřed blokuje tma. Použijte svítilnu a vyčistěte ji. V okamžiku, kdy se tma rozptýlí, na hráče zaútočí Taken, takže na to buďte připraveni a uhýbejte v okamžiku, kdy se tma rozptýlí. Jděte hlouběji do lesa a vyrabujte bednu připevněnou ke sloupu lampy. Nábojů zde bude velmi málo, takže hráči musí dbát na to, aby neminuli ani jeden výstřel.

Pokračujte po stopě a hledejte Caseyho. Nakonec Alan opět omdlí. Přehraje se cutscéna a poté se tato kapitola uzavře, když se Saga setká s FBC.

Go to Valhala Nursing Home

Na začátku další kapitoly si otevřete mapu a seznamte se s oblastí. Místo návratu do Watery se hráči vydají do jiné části Bright Falls, kde se nachází pečovatelský dům Valhala. Vydejte se touto cestou a v případě potřeby využijte ukládací bod.

Dále po cestě budou hráči napadeni dvěma Taken vlky. Vypořádejte se s nimi a pokračujte směrem k pečovatelskému domu. V areálu se nacházejí dvě budovy. První je panství a druhá je wellness centrum. Wellness centra si prozatím nevšímejte a přistupte k usedlosti. Přestože kapitola již začala, objeví se na obrazovce, jakmile hráči zazvoní na zvonek u dveří Panství.

Find Odin and Tor

Rose otevře dveře, a i když se zdá, že nechce, aby Saga viděla Tora a Odina, souhlasí, že Sagu pustí dovnitř. Promluvte si s ostatními obyvateli domova důchodců, abyste se dozvěděli více o tom, kde Odin a Tor jsou.

Najdeš zde spoustu věcí, včetně Roseiny staré svatyně věnované Alanu Wakeovi v kanceláři správce v prvním patře. Ve stejné místnosti je také mapa. Nezapomeňte vyrabovat různé truhly a remízky po celém pečovatelském domě, protože munice se vám bude hodit později. V odpočinkové místnosti ve druhém patře je také ukládací bod.

Chcete-li pokračovat v příběhu, jděte do Torova pokoje ve druhém patře. Jeho pokoj je zdemolovaný. Důkladně ho prohledejte a pak jděte do Odinova pokoje a pokuste se s ním promluvit. Zkuste si s ním promluvit dvakrát, abyste získali možnost profilovat Odina. Když hráči vytvoří Odinův profil, objeví se jiná reakce a pak se objeví další tři možnosti. Kompletně profilujte Odina a poté umístěte shromážděné důkazy na desku s případy.

Poté jděte do místnosti s trofejemi ve druhém patře a najděte starou ženu, která se dívá z okna. Ukáže se, že je to Taken, stejně jako Slavík a zástupci. Sejdi dolů a znovu si promluv s Rose.

Search the Wellness Center

Rose otevře dveře a umožní hráčům přístup do další části domova důchodců. Dveře do wellness centra se otevřou. Vezměte mapu Wellness centra, která je na stěně přímo uvnitř. Jděte do části pro pacienty a prohledejte pokoj 102. Bude tam postel se zakrvácenými obvazy a dva důkazy, které lze sebrat.

V Lékárně se nachází místo pro uložení a krabice od bot, která slouží jako skladiště. Až budete připraveni, pokračujte na jih přes Rehabilitaci. Pokus o následování Tora vede ke skokovému poplachu a následnému uzamčení dveří. Vyjděte na chodbu a vydejte se směrem ke kanceláři.

Z kanceláře jděte na sever směrem k dílně a bezpečnostní místnosti. V bezpečnostní místnosti je počítač, k jehož odemčení je třeba heslo. V místnosti jsou sice rozmístěny nápovědy, ale heslo je 170823. Jedno z dat je zakroužkováno v kalendáři na srpen 2023. Pomocí počítače odemkněte dveře. Než začnete dělat cokoli dalšího, opusťte bezpečnostní místnost a vydejte se na sever směrem k recepci oddělení.

Jděte do haly pro personál a vstupte do odbavovací stanice, kde pod stolem najdete kliku. Vložte tuto kliku a otevřete dveře do dílny, kde se nachází puška. Vraťte se ke dveřím, které se při pronásledování Tora zamkly, a připravte se na setkání s velmi znepokojivým Takenem. Střílejte do něj, dokud nezmizí, a pak odstraňte tmu blokující dveře. Buďte ostražití, protože Taken je stále naživu. Střelte do něj ještě několikrát a už se nezvedne.

Find Tor

Podle kladiva zabodnutého do zdi a obvazů na podlaze se zdá, že Tor prošel kuchyní. Tato cesta vede zpět ven, kde se objeví cutscéna. Po jejím skončení přistupte k Rose, která sedí na nedaleké lavičce. Nedá vám žádné odpovědi, ale stane se možností pro profilování. Prozkoumejte všechny stopy a pak si znovu promluvte s Rose.

Rose dá hráči klíč, který mu umožní další přístup do zbytku zařízení. Kromě toho se odemkne další možnost profilování Odina. Aby se hráčům otevřela cesta do dalšího Překrytí, musí vystopovat záznam, který se nachází v muzeu.

Vraťte se do pečovatelského domu a jděte do druhého patra k místnosti 207. S Roseinou klíčenkou nebudou mít hráči problém získat přístup do této místnosti. Na zemi se nachází sběratelský předmět v místě, kde by měla být deska. Po přeskoku hráči získají možnost profilovat Cynthii. Udělejte to třikrát a pak se vydejte do Cynthiina pokoje ve třetím patře. Cynthia je svázaná a odhodlaná držet hráče venku, a když se hráči pokusí odemknout její pokoj, vypadne proud.

Restore Power

Podle Ahtiho rady jdi do sklepa. Abyste se dostali do sklepa, jděte ven na místo zobrazené na obrázku výše. Zde budou dveře. Sejděte dolů do sklepa a podívejte se po pojistkové skříňce. Hráči budou muset opět najít pojistku, aby nahradili rozbitou. Na severní straně sklepa se podívejte na otevřenou průlezku. Ta vede do skladu, kde je zamčená skříňka s pojistkami.

Kód ke skříňce se nachází v prádelně. V této místnosti je vzkaz, který prozrazuje, že kód je 273. Vraťte se ke skříňce a otevřete ji, abyste získali pojistky. Vraťte se ke skříňce s pojistkami a vložte do ní pojistku, abyste obnovili napájení domova důchodců. Až se budete vracet nahoru, použijte Roseinu klíčenku k otevření malé postranní místnosti se zásobami. Vraťte se nahoru do Cynthiina pokoje a pomocí klíčenky vejděte dovnitř.

V této místnosti hráči najdou několik odkazů na příběh prvního Alana Wakea a několik důkazů. Po důkladném prohledání místnosti opět vyprofilujte Cynthii. Chcete-li postoupit v příběhu, vstupte do koupelny a pomocí baterky vypalte tmu, která pokrývá vanu. Seberte desku.

Perform the Ritual

Vraťte se na jeviště v prvním patře. Dávejte pozor na dva Takeny, kteří se potulují po tomto patře. Vložte desku do jukeboxu a pak jděte ven, kde je jasné světlo. Jděte do jezírka a přiblížte se k němu, abyste vstoupili do Přesahu.

Prozkoumej úzké chodby. Na jednom místě se hráči ocitnou ve smyčce, která začíná tím, že na zdi uvidí nápis „Pozor na utonulou dámu“. Až se tak stane, otočte se a jděte na druhou stranu, abyste se dostali ze smyčky. Po této cestě se nakonec dostanete ke generátoru. Ten hráčům umožní aktivovat nedaleký spínač, který rozsvítí světla a změní prostředí jako v jedné z Alanových kapitol.

Otevřete bránu a pokračujte dál. Jako obvykle tím začíná smyčková část Překrytí. Tentokrát, až hráči skončí v části se smyčkovou chodbou se zprávou, narazí na slepou uličku. Otočte se a vraťte se zpět, abyste skončili v nové oblasti. Podívejte se na průlezku a projděte jí. Na druhé straně budou nějaké zásoby. Vraťte se zpět a pak vyjděte po schodech nahoru, kde narazíte na další vypínač a zamčenou skříň, ke které je potřeba klíč.

Přepněte vypínač, rozhlédněte se po dalších zásobách a pak přepněte druhý vypínač. V jedné z blízkých skříněk bude klíč. Vypnutím prvního vypínače se vrátíš k zamčené skříňce a klíčem získáš štípačky na šrouby. Vypnutím druhého světla odhalíte bránu, kterou lze otevřít pouze pomocí štípaček na šrouby. Slezte po žebříku a po nedalekých schodech nahoru, abyste zahájili další okruh.

Get the Lights On

Po této trase se dostanete do nové oblasti. Pokuste se použít ovládací panel uprostřed této místnosti. V této místnosti je hodně vody a hráči v ní nebudou chtít trávit mnoho času. Rychle se přesouvejte na každou malou plošinku, abyste se vyhnuli Cynthii. Vyjděte na vnější kruh této místnosti a vydejte se doleva. Přesouvejte se z jednoho bezpečného místa na druhé. Pokračujte touto cestou a nakonec dojděte ke generátoru. Aktivujte ho a pak běžte doprava, abyste se dostali na plošinu, která vede zpět do středu.

Seskočte dolů a co nejrychleji běžte na plošinu uprostřed místnosti. Aktivujte spínač, abyste rozsvícením světel odstranili veškerou tmavou vodu. Nejenže se tak budeš moci bezpečně pohybovat po okolí, ale také se ti otevře schodiště, které vede dál dolů. Buďte však připraveni na boj.

Jak porazit Cynthiu

Jakmile hráči vstoupí do spodního patra, temná voda se vrátí a Cynthia konečně přejde do útoku. Bude se vznášet ve vzduchu a vypouštět na hráče projektily. Běhejte kolem a vyhýbejte se těmto projektilům. Svítilna může střely zničit, když se vrátí domů. Mezi útoky na Cynthii stále střílejte a nakonec dopadne na zem. Zničte její štít pomocí svítilny a poškozujte ji, dokud se nevrátí zpět nahoru. Tento postup opakujte, dokud nezemře. Po skončení cutscény si promluvte s Torem.

Řekne Sáze, aby si s ním promluvila uvnitř svého Místa mysli. Profilujte všechny možnosti, které Tor nabízí, abyste postoupili v příběhu. Poté si promluvte s Torem a následně použijte štípačky na šrouby k otevření nedaleké brány. Vraťte se k bodu uložení na východě. Tento průchod se přesune zpět do Alanovy další kapitoly.