Return 6 – Scratch

Alan i Saga mají své vlastní kapitoly, které tvoří většinu času hry Alan Wake 2. Hráči mají možnost přepínat mezi oběma postavami v průběhu hraní, ale nakonec dojde k bodu, kdy se automaticky přepnou, jakmile dosáhnou dostatečného pokroku v příběhu. Return 6 – Scratch je poměrně krátká mise, ale pomáhá připravit se na finále hry. V této kapitole je toho k nalezení spousta, včetně nové mocné zbraně.

Go to the Sheriff’s Station

Projděte lesem a vyjděte z Elderwood Palace Lodge a vraťte se do Bright Falls. Chata kupodivu vypadá, jako by k útoku sekty nikdy nedošlo. Vchod do šerifovy stanice je na hlavní ulici. Netrvá dlouho a hráči poznají, že se něco strašlivě pokazilo. Nefunguje elektřina a stanice se zdá být z větší části opuštěná. Agent z FBC je zraněný a schovává se ve skříni.

Prohledejte okolí a zabijte Takena, který číhá v jedné z blízkých místností. Jakmile zemře, Saga zavolá, že je vše čisté. Vraťte se k agentovi FBC, ale nezapomeňte sebrat mapu šerifovy stanice, která je na zdi za recepcí. Promluvte si s Estevezem, abyste se dozvěděli více o situaci a zjistili, kde je Alan. Je v zadržovací cele, ale bohužel k němu není přístup, dokud je vypnutý proud.

Get the Power Back On

Klíčem otevřete šerifovu kancelář. Uvnitř zamčené vitríny se nachází brokovnice Pump Action Shotgun, kterou získáte zadáním kódu 723. Jděte na stranu stanice, kde je zasedací místnost, a sejděte po schodech dolů, abyste se dostali do sklepa. Při prohledávání suterénu jděte na sever a najděte bránu, kterou lze otevřít pomocí Boltcutterů. Zde se nachází kultovní skrýš, kterou lze otevřít zadáním čísla 146 do zámku na skříňce.

Chcete-li pokračovat v příběhu, pokračujte na jih. Promluvte si s Caseym a zjistěte více o situaci. Dá hráčům pojistku do pojistkové skříňky. Pojistka se nachází také ve stejné místnosti. Buďte však připraveni na boj, protože do sklepa přiběhne několik Takenů.

Jak zničit Scratch

Vrať se do prvního patra a zkontroluj Esteveze. Poté se vydejte k celám pro zadržené. Alan je v zadní cele napravo. Promluvte si s ním, čímž spustíte cutscénu. Brzy poté se hráči ocitnou tváří v tvář Scratchovi. Jeho temný štít nelze z těla vypálit, ale lze ho poškodit. Kolem arény se nachází několik svítících krabic.

Střílejte na Scratche, dokud se nepřestane hýbat, a pak běžte k jedné z krabic. Podržte tlačítko, abyste ho aktivovali, a pak Scratche znovu střelte, abyste ho omráčili. Tento postup opakujte, dokud neaktivujete všechny krabice, a pak se spustí cutscéna, která ukončí aktuální kapitolu.