Return 3 – Local Girl

V předchozí kapitole hry Alan Wake 2 byly odhaleny další informace o Alanově pobytu na Temném místě. Hráči Alana Wakea 2 by měli mít na paměti jednu věc: mnoho kapitol této hry lze hrát v libovolném pořadí a tato i budoucí kapitoly jsou pouze v pořadí, v jakém byly hrány v době psaní tohoto návodu.

Nicméně vzhledem k tomu, že hraní se může poněkud opakovat, doporučujeme pravidelně přepínat mezi Sagou a Alanem, nikoliv procházet jednu postavu a pak přepínat na druhou. Další kapitola Sagy, Return 3 – Local Girl, se řídí stejným schématem jako Return 2: The Heart. V této kapitole je však více boje, takže se hráči budou muset ujistit, že jsou připraveni.

Go to Watery

Vyjděte ven k autu. V této kapitole si hráči mohou vybrat, kam půjdou. Ačkoli se příběh může posunout dál cestou do Watery, hráči mají možnost vrátit se k jezeru Cauldron, pokud si to přejí.

Po příjezdu do Watery jděte k autobusu s logem pečovatelského domu Valhalla. Promluvte si s řidičem autobusu, abyste získali nějaké informace, a poté vejděte do budovy napravo. Hned uvnitř vlevo je mapa města.

Find a Way to the Trailer Park

Jděte na západ k rozbitému mostu a promluvte si s Ilmem. Po rozhovoru s ním a jeho bratrem Jaakem je vyprofilujte a pak s nimi znovu promluvte. Uhnou z cesty, aby Saga mohla jít po cestě za nimi. Klíč od Sagina domnělého přívěsu domů najdete v obchodě se suvenýry v Coffee Worldu. Most je bohužel mimo provoz, takže hráči budou muset jít delší cestou.

Vydejte se po stezce hlouběji do lesa. Jelikož je Alan Wake 2 hororová hra, samozřejmě netrvá dlouho a stane se z toho víc než jen příjemná procházka lesem. Objeví se Taken a začne házet sekery. Snažte se jim co nejvíce vyhýbat, ale neplýtvejte příliš municí při pokusech o zabití tohoto nepřítele, protože se bude prozatím stále teleportovat pryč.

Počkejte, až se na cestě objeví Taken. Pak použijte baterku k odstranění jeho štítu a poté ho zabijte. V této oblasti jsou dva Takeni, takže by si hráči měli hlídat záda. Pokračujte po stezce. Hráči budou mít možnost odejít na boční cestu, kde je čeká další rýmovaná hádanka. Umístěte panenku losa na strom, aby se na soše u cesty zrodilo kouzlo hrnku kávy.

Pokračujte po této cestě, ale nezapomeňte se po cestě zastavit v Lovecké chatě. Aktivací generátoru se vytvoří ukládací bod, který můžete použít. V chatrči se také nachází stránka s rukopisem. Před Loveckou chatrčí je zamčená skříňka, která obsahuje kuši. Kód zámku je 527.

When ready, continue onward toward Coffee World. As players get closer to where the trail allows them to cross the river, they will encounter more Taken. Deal with them as needed and keep moving forward.

Once players have crossed the bridge, they will gradually begin to hear music coming from Coffee World. Make sure to stop by the save point on the way into Coffee World. Go around to the entrance of the gift shop and approach the door.

How to Get Inside the Coffee World Gift Shop

Dveře do obchodu se suvenýry jsou bohužel zamčené. Napravo od dveří je vzkaz, na kterém lze najít dvě stopy. Jděte na nástěnku s případy a vytáhněte si případ „Stopa kultu“. Umístěte důkazy na desku a poté odejděte.

Aby se hráči dostali do obchodu se suvenýry, musí najít šroubovák, kterým se dostanou dovnitř. Jděte dále do parku a přistupte k Perkolátoru. Kolotoč se přestane pohybovat a brána se otevře. Podle očekávání hráče přepadnou dva Takeni, kteří vrhají sekery. Jednoho z nich zabijte a poté pomocí kuše zabijte toho na vrcholu atrakce. Před střelbou počkejte, až spadne kryt hrnku s kávou.

Šroubovák najdete na vrcholu ovládacího panelu kolotoče. Začněte se vracet k obchodu se suvenýry, ale buďte ostražití, protože po zábavním parku se potuluje několik Takenů. Jakmile se vrátíte do obchodu se suvenýry, prozkoumejte zámek a pomocí šroubováku jej odemkněte.

Find the Safe

Uvnitř obchodu se suvenýry najdou hráči zásoby spolu se Stránkou s rukopisem poblíž vchodu. Za pultem se nachází trezor, ale hráči se k němu hned nedozvědí kód. Prozkoumejte poznámky vedle něj a poté vyprofilujte bratry Koskelovy.

Poté v obchodě se suvenýry prozkoumej tabuli zaměstnanců. Tato tabule obsahuje kód podle množství nálepek, které mají někteří zaměstnanci na svém obrázku. Kód je 146. Vezměte klíč ze sejfu a opusťte obchod se suvenýry.

Go to Lighthouse Trailer Park

Vydejte se po cestě ven z parku směrem na jih k Lighthouse Trailer Park. Poblíž přívěsů se nachází malá budova s místem uložení. Odemkněte bránu do parku přívěsů a vstupte dovnitř, čímž spustíte cutscénu.

Po setkání s Odinem a Torem jděte do přívěsu na obrázku výše. Prohledejte jednotlivé místnosti a najděte stopy jak v ložnici Ságy, tak v ložnici Logana. po shromáždění všech důkazů jděte na nástěnku případů a otevřete případ Fact or Fiction, abyste umístili nové důkazy. Podívejte se na fotografii Odina a Tora, čímž spustíte cutscénu.

Follow the Cultist

Once the cutscene is over, follow the Taken cultist. This is a good time to save, so make good use of the nearby save point. Go north toward the Kalevala Knights Workshop. Approach the entrance to the warehouse and go inside. In one of the side rooms is a bag that expands inventory.

Abyste se dostali přes zamčené dveře v této místnosti, vraťte se do skladiště, kde se staví velký hrnek na kávu. Najdete zde tři symboly, které jsou znázorněny na obrázku výše. Symbol nahoře je první, ten uprostřed je druhý a ten v hrnku na kávu je třetí v pořadí.

Jděte do místnosti a prohlédněte si desku s důkazy. Uložte hru a až budete připraveni, jděte do sklepa. Jděte k oltáři a seberte Klikr, nebo se o to alespoň pokuste. Po cutscéně vyprofilujte zástupce a pak se vraťte nahoru.

Get the Clicker Back

Mulligan a Thorton mají Clicker. Při pokusu o odchod budou hráči přepadeni Takenem. Zabijte ho a poté se přiblížte k temnotě blokující východ. Vyjděte ven a seberte stránku s rukopisem, abyste postoupili v příběhu. Aby se hráči dostali do Přesahu, kde je Clicker, budou muset dokončit plovák, který je před skladištěm.

Prozkoumejte plovák a najděte na něm stopy. Pak jdi do stanu a prozkoumej zápisník, abys zjistil, kde se nacházejí součástky potřebné k dokončení plováku. Tři z těchto dílů najdete zpět v Coffee Worldu. Naštěstí se hráči nemusí vracet až do Coffee Worldu, protože hned vedle plováku je zkratka.

Ještě předtím by hráči měli umístit dosud nalezené důkazy na desku případu. Získají tak možnost znovu profilovat Koskelase. Poté dvakrát profilujte zástupce, abyste se dozvěděli, kde se maska nachází. Než začnete dělat cokoli dalšího, jděte do místa uložení ve skladišti a vezměte si pojistku. Jděte ke studni a seberte masku. Vezměte ji nahoru k plováku a nasaďte ji na muže, který má na tváři nápis „Maska“.

Poté se vraťte do Světa kávy a vydejte se do Fair Trade Fun Zone. Najděte animovaný výřez pana Drippyho a sejměte z něj magnetofon. Poté jdi k dárkové lodi a vejdi dovnitř. Vedle hrnků s kávou vezmi nůž na hračky. Nakonec jdi do Espresso Expressu a přistup k automatu. Deska s obvody je nepřístupná. Jděte k ovládacímu panelu jízdy a prozkoumejte ho. Je třeba vyměnit pojistku, takže se vydejte za žlutým kabelem a dojděte k pojistkové skříňce. Vložte chybějící pojistku a poté se vraťte na plošinu.

Aktivujte ovládací panel a až bude cesta dolů volná, vypněte jej. Vytáhnutím desky plošných spojů jde jízda do kopru. Vrať se po cestě zpět do dílny, ale dej si pozor na dva Takeny, kteří se vynoří ze studny.

Vložte desku plošných spojů na plovák, vložte nůž do ruky modelu s losí lebkou a poté vložte pásku do jamky. Po umístění všech dílů se otevře cesta k Překrytí. Přistupte ke studni a slezte po žebříku dolů.

Find Mulligan and Thornton

Jděte po cestě ven do nové oblasti. Přibližte se k molu a pak se vydejte po cestě z dřevěných prken, která vede hlouběji do lesa. Nakonec hráči narazí na studnu, která vede dolů. Postupujte po této cestě, abyste se nakonec smyčkou vrátili na místo, kde hráči začínali. Znovu se přiblížíte ke studni a poté se vydáte po cestě, která je za ní po leknutí ze skoku.

Pokračujte stále vpřed a sledujte co nejvíce zvuk hudby. Nakonec hráči opět narazí na studnu, která již nebude plná krve. Slezte po žebříku dolů a smyčkou se vraťte do chaty. Vypněte rádio na stole a pokračujte stejnou cestou. Poblíž je krabice od bot a zásoby, což může znamenat jen jedno.

Jak porazit Mulligana a Thorntona

Je čas na bitvu s bossem. Na rozdíl od Slavíka však Mulligan a Thornton potřebují k poražení určitou strategii. Oba se sice dají snadno zabít, ale po každé smrti se znovu vynoří ze studny. A nejen to, mají zbraně (na rozdíl od všech ostatních Takenů, se kterými se doposud setkali). Postřelení samozřejmě bolí, takže se mu hráči budou chtít vyhnout.

Aby je mohli porazit, budou se hráči muset rozhlížet po tmavých shlucích kolem arény, které lze zničit tak, že na ně zaměříte baterku. Nejlépe je to udělat v době, kdy se Mulligan a Thornton respawnují. Jakmile Saga okomentuje, že se nevrátí, je čas oba podvodníky nadobro zabít. Jakmile oba zemřou, hráči získají úspěch/trofej. Jakmile skončí cutscéna, vraťte se k autu a jeďte do Bright Falls, abyste kapitolu ukončili.